Choroby pasożytnicze:

Objawy

Pasożytnicze choroby skóry nie mają jednakowych objawów. Każdy z pasożytów inaczej daje o sobie znać, jednak do najczęstszych objawów należy świąd i ślady po ukąszeniu.

Podobnymi symptomami występującym w większości przypadków chorób pasożytniczych skóry jest świąd oraz widoczne na skórze znaki po ukąszeniu.
  • Wszawicę można rozpoznać z łatwością. Ta pasożytnicza choroba skóry charakteryzuje się występowaniem intensywnego świądu, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. Kolejny symptom to zauważalne gołym okiem przyczepione do włosów białe jaja wszy, przypominające bardzo trudny do usunięcia łupież.
  • Grzybicę charakteryzują takie objawy jak: zaburzenia trawienia, wzdęcia, gazy, ogólne wyczerpanie i osłabienie organizmu, częste uczucie zmęczenie, brak snu, wahania nastrojów, brak energii do działania, wzmożona potliwości, częste przeziębienia i stany zapalne. Wyżej wymienione objawy grzybicy są bardzo ogóle. Należy pamiętać, że grzybice stóp, paznokci, pochwy, penisa oraz języka będą się charakteryzować także różnymi objawami.
  • Nużeniec często jest niezauważalny dla nosiciela. Pasożyt ten nie zdradza swojej obecności. Zakażenie tą chorobą skóry stwierdza się przeważnie w sytuacji wystąpienia zapalenia gruczołu łojowego lub mieszka włosowego do którego nużeniec może doprowadzić.

Świerzb

swierzbŚwierzb jest zakaźną chorobą skóry charakteryzującą się intensywnym swędzeniem. Wywołana jest przez świerzbowca ludzkiego – wewnętrznego pasożyta, niedostrzegalnego … czytaj więcej

Choroby pasożytnicze

cho_pasDo pasożytniczych chorób skóry zaliczyć można wszawicę (głowową, odzieżową, łonową), grzybicę, świerzb oraz nużeniec.czytaj więcej