Nowotwory skóry:

Jak obserwować zmiany na skórze?

Jest kilka prostych zasad, którymi należy się kierować w przypadku obserwacji wszelkich zmian na skórze. Tylko w ten sposób możemy szybciej zdiagnozować problem i zorientować się, że coś jest nie tak. Wystarczy poświęcić klika minut na oglądanie pieprzyków i zmian na skórze.

Najlepszą porą do badania skóry jest czas po kąpieli. Konieczne w tym celu jest dobre oświetlenie i duże lustro. Na pewno pomocne przy takim badaniu będzie drugie małe lusterko, które pozwoli na obejrzenie zmian na plecach, ramionach czy z tyłu nóg, ale też na karku, pośladkach oraz owłosionej części skóry głowy. Po dokonaniu dokładnej analizy pieprzyków i zmianom na całym ciele, warto pamiętać o jej regularnym powtarzaniu.

Przy takim badaniu niezwykle użytecznym rozwiązaniem jest aplikacja Skin Check, pozwalająca zachować zdjęcie znamion z dokładną analizą medyczną. W tej sytuacji nie mamy wątpliwości, co do daty wykonania badania oraz zachodzących zmian. Bez żadnych obaw możemy dostrzec, czy pojawiły się jakieś nowe niepokojące zmiany wymagające natychmiastowej konsultacji u lekarza. Aplikacja Skin Check ułatwia nam to zadanie.

Uważne przyglądanie się wszystkim zmianom na skórze jest ważnym elementem profilaktyki. Każde znamię, które wyglądem znacząco odbiega od innych, może nosić znamiona choroby nowotworowej. Chodzi tu zatem o uniknięcie przykrej niespodzianki, a w przypadku wykrycia choroby, podjęcie skutecznego leczenia.
 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


unia


Świerzb

swierzbŚwierzb jest zakaźną chorobą skóry charakteryzującą się intensywnym swędzeniem. Wywołana jest przez świerzbowca ludzkiego – wewnętrznego pasożyta, niedostrzegalnego … czytaj więcej

Choroby pasożytnicze

cho_pasDo pasożytniczych chorób skóry zaliczyć można wszawicę (głowową, odzieżową, łonową), grzybicę, świerzb oraz nużeniec.czytaj więcej