Czerniak:

Konfrontacja: czerniak a słońce!

Z początkiem wiosny i nadchodzącego lata pojawiają się pierwsze promienie słoneczne. Bardzo chętnie wystawiamy wówczas twarz i dekolt na jego działanie, ciesząc się ciepłem i piękną opalenizną. Zresztą miłośników intensywnego opalania nadal nie brakuje.

O tym, że kąpieli słonecznych należy używać z rozwagą i z umiarem – co roku alarmują lekarze dermatolodzy. Nadmierna i długotrwała ekspozycja skóry na słońcu sprzyja rozwojowi „cichego zabójcy” czerniaka, który bardzo często przybiera złośliwą postać i w związku z tym powoduje rozwój nowotworu skóry, dającego liczne przerzuty. Skóra, będąca pod wpływem silnego promieniowania słonecznego zwiększa wytwarzanie barwnika zwanego melaniną. W efekcie więc, na skórze pojawiają się różne zmiany budzące uzasadniony niepokój.

Zdaniem dermatologów najważniejszym elementem opalania jest prawidłowa ochrona. Trzeba więc nie tylko zabezpieczać skórę kremami z filtrem, ale również uważnie ją obserwować. Pomocna jest w tym aplikacja Skin Check, która z wyjątkową precyzją i dokładnością pozwala na wstępną diagnozę zmian na skórze. W opinii specjalistów, w walce z czerniakiem ważna jest profilaktyka. Dlatego tak ważne jest zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku podczas korzystania z uroku słonecznych dni.
 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


unia


Świerzb

swierzbŚwierzb jest zakaźną chorobą skóry charakteryzującą się intensywnym swędzeniem. Wywołana jest przez świerzbowca ludzkiego – wewnętrznego pasożyta, niedostrzegalnego … czytaj więcej

Choroby pasożytnicze

cho_pasDo pasożytniczych chorób skóry zaliczyć można wszawicę (głowową, odzieżową, łonową), grzybicę, świerzb oraz nużeniec.czytaj więcej