Nowotwory skóry:

Profilaktyka

Działania profilaktyczne jakie można zastosować w przypadku nowotworowych chorób skóry to przede wszystkim ograniczenie do minimum przebywanie na intensywnym słońcu. W okresie letnim, w miarę możliwości nie powinno wystawiać się ciała na działanie promieni słonecznych w godzinach od 10 do 14 oraz pielęgnować skórę preparatami z wysokim filtrem SPF.

W przypadku zachorowania na raka skóry, a szczególnie czerniaka bardzo duże znaczenie ma czas. Nie należy lekceważyć podejrzanych zmian na ciele i w razie jakichkolwiek wątpliwości, powinniśmy konsultować problem ze specjalistą. Nowotwór skóry wykryty wcześnie jest całkowicie uleczalny.

Profilaktyka tej choroby skóry dotyczyć będzie także badań kontrolnych.

Po okresie przebywania na intensywnym słońcu powinniśmy obserwować swoje ciało w celu zbadania, czy nie pojawiło się u nas jakiekolwiek nowe znamię.


Świerzb

swierzbŚwierzb jest zakaźną chorobą skóry charakteryzującą się intensywnym swędzeniem. Wywołana jest przez świerzbowca ludzkiego – wewnętrznego pasożyta, niedostrzegalnego … czytaj więcej

Choroby pasożytnicze

cho_pasDo pasożytniczych chorób skóry zaliczyć można wszawicę (głowową, odzieżową, łonową), grzybicę, świerzb oraz nużeniec.czytaj więcej