Czerniak:

Sposób na czerniaka

Przed czerniakiem możesz uchronić się sam. I nie to jest to żaden mit. Rozwój medycyny spowodował, że współcześnie można ustrzec się przed wieloma chorobami, które jeszcze parę lat temu uznawane były za śmiertelne. O jakim skutecznym sposobie na czerniaka jest mowa?

Dzięki rozwojowi technologii informatycznych, w tym telemedycyny, walka z czerniakiem stała się niemalże wyrównana. Z powodu licznych zachorowań na nowotwór złośliwy skóry, zwrócenie uwagi ludzi na konieczność dokonywania profilaktyki w zakresie badania skóry stało się impulsem do szukania nowych rozwiązań.

W tym celu podjęto pracę nad aplikacją Skin Check, która dostępna jest w telefonach komórkowych z wbudowanym aparatem cyfrowym. Ten minimalny wymóg musi być spełniony, aby badanie znamion w ogóle było możliwe. Okazuje się, że wykonanie diagnostyki znamion skórnych na odległość bez obecności w gabinecie lekarskim minimalizuje zgłoszenie się do lekarza w sytuacji, kiedy znamię jest w wysokim stopniu złośliwości. Takie badania cechuje duża efektywność, a szanse na wyleczenie w porównaniu z pacjentami zdiagnozowanymi w stadium późnym są większe.

Pamiętaj!

Im bardziej decyzja o kontroli znamion jest odsunięta w czasie, tym bardziej intensywne jest późniejsze leczenie.
 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


unia


Świerzb

swierzbŚwierzb jest zakaźną chorobą skóry charakteryzującą się intensywnym swędzeniem. Wywołana jest przez świerzbowca ludzkiego – wewnętrznego pasożyta, niedostrzegalnego … czytaj więcej

Choroby pasożytnicze

cho_pasDo pasożytniczych chorób skóry zaliczyć można wszawicę (głowową, odzieżową, łonową), grzybicę, świerzb oraz nużeniec.czytaj więcej